| Model | GL2.5-A |
| Light Source | One main light + six auxiliary lights |
| Battery Capacity | 2.8Ah rechargeable Li-ion battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 180mA |
| Power of Main Light | 0.65W |
| Luminous Flux | 85 lum |
| Brightness | 4000 lux |
| Main Light Lifespan | 100,000 hours |
| Battery Cycles | 1000 cycles |
| Working Time | 13-15 hours |
| Weight | 143g |
| Waterproof Grade | IP67 |